Informacija apie absorbentus

Saugome gamtą ir vieni kitus. Absorbentai? Kas tai?

Išsiliejimas ir nutekėjimas darbo vietoje gali turėti didelių pasekmių tiek darbuotojams, tiek aplinkai. Angliavandeniliai, tokie kaip dyzelinas, propanas ir benzinas, yra vienas iš labiausiai paplitusių dirgiklių, randamų daugelyje įrenginių. Patekę į orą, garai gali sudirginti akis ir pažeisti plaučius įkvėpti. Skysčiai, tokie kaip aušinimo skystis ir alyvos, gali padaryti grindis slidžias, o nutekėjimas gali užteršti gruntą ir kainuoti tūkstančius eurų baudos.

Išsiliejimas ir nuotėkis gali būti nenuspėjami. Ir štai čia mus gelbsti absorbentai.

Kas yra Absorbcija?

Kai skystis absorbuojamas, jis asimiliuojasi į terpę. Kad tai įvyktų, skysčio molekulės turi būti pakankamai mažos, kad ištirptų medžiagoje. Reiškiasi produktas turi sugerti medžiagas į save, pavyzdžiui kaip kenksmingus skysčius absorbuojanti pagalvė ar padas.

Kas yra sorbentas?

Lotyniškas žodis „sorbere“ reiškia „sugerti“. Todėl sorbentai apibrėžiami kaip įvairios skystos arba kietos medžiagos rankovių, drožlių, ritinėlių, granulių ir kilimėlių pavidalu, kurios naudojamos sorbcijai – medžiagų pašalinimui.

Kaip veikia adsorbcija?

Kai skystis adsorbuojamas, jis prilimpa prie terpės paviršiaus. Tam puikiai tinka polipropilenas, nes pluoštai padeda pritraukti aliejų į paviršių.

Saugokime gamtą ir vieni kitus.